Valencia Indoor WCStafeta Romaniei a ocupat locul cinci in proba feminina de 4×400 metri din cadrul Campionatelor Mondiale de atletism in sala de la Valencia, informeaza site-ul oficial al competitiei.

Stafeta Romaniei, formata din Anamaria Ionita, Iuliana Popescu, Elena Mirela Lavric si Angela Morosanu, a incheiat cursa in trei minute, 36 de secunde si 79 de sutimi.

Titlul mondial a fost castigat de Rusia, care a obtinut aceasta performanta pentru a opta oara consecutiv din 1995. Cu trei minute, 28 de secunde si 17 sutimi, Rusia a devansat Belarus (3:28.90) si SUA (3:29.30).

Atleta romanca Angela Morosanu a obtinut, duminica, timpul de 53,07 secunde si a sosit a cincea in finala probei de 400 de metri din cadrul Campionatului Mondial in sala de la Valencia (Spania), informeaza site-ul oficial al competitiei.

Pe primul loc in finala de 400 de metri s-a clasat rusoaica Olesya Zykina, cu timpul de 51,09 secunde, urmata de compatrioata sa, Natalya Nazarova, cu 51,10 secunde, si de americanca Shareese Woods, cu 51,41 secunde.

sursa: Mediafax

Comentariile sunt închise momentan, dar poţi crea un link pe site-ul tău.